Primera: Mesi vodio Barsu do pobjede

MessiCarr
U
posljednjem meču neđeljnog programa 34. kola španske Primere, Barselona je savladala na ''Kamp Nou'' Betis sa 4:2, iako je gubila na poluvremenu, i tako došla na samo bod od nove titule.

Pabon je već u drugom minutu još jednom potvrdio koliko je odbrana Barse ranjiva golom za 0:1. Kataloncima je izjednačenje donio sve bolji Aleksis Sančez, ipak, potez prvog poluvremena je projektil Rubena Pereza u 43. minutu za 1:2.

Nastavak meča donio je potpuno drugačiju sliku na terenu u kojoj je domaći tim apsolutno dominirao. U 55. minutu uslijedilo je izjednačenje. Alveš je centrirao a David Vilja je glavom pogodio za 2:2. Odmah potom Tito Vilanova je uveo Lionela Mesija, a Argentinac je postigao maestralan gol iz slobodnog udarca, 45. u prvenstvu ove sezone. Konačan rezultat postavio je Mesu u 71. minutu nakon sjajne akcije sa Inijestom i Sančezom.