Điro: Viginsu druga etapa

Vigginss
B
ritanski vozač Bredli Vigins pobijedio je u drugoj etapi Điro D'Italije, koja je vožena na hronometar, i došao do drugog mjesta u ukupnom plasmanu.

Ispred pobjednika Tur De Fransa nalazi se samo njegov timski drug iz Skaja Salvatore Pučo, koji uglavnom važi za vozača za podršku, ali je obukao roze majicu zbog boljeg rezultata u subotnjoj prvoj etapi.

"Pomalo je neočekivano, ali sam srećan što nosim majicu. Treba da zahvalim timu, pošto je ovo bio timski uspjeh", rekao je Pučo.

Skaj je imao vrijeme od 22 minuta i pet sekundi duž etape od 17,4 kilometara na ostrvu Iskija. Drugi je bio Movistar sa devet sekundi zaostatka, a treća, sa 14 sekundi zaostatka, Astana, za koju nastupa glavni Viginsov rival Vinčenco Nibali.

Omega Farma-Kvik Step bila je 17, sa 48 sekundi zaostatka za Skajom, iako je njen vozač Mark Kavendiš osvojio prvu etapu. Vigins i Pučo imaju isto vrijeme u ukupnom plasmanu, dok je treći takođe vozač Skaja Serhio Enao Montoja. (B92.net)