Telekom 1. CFL: Sedam golova pod Golubinjom i trijumf Budućnosti!

Telekom1CFL
D
erbi 29. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige u potpunosti je opravdao očekivanja – ''pod Golubinjom'', đe su se sastali Rudar i Budućnosti, viđen je fenomenalan meč, čak sedam golova, i na kraju pobjeda Podgoričana od 4:3!

Gosti su ovim trijumfom smanjili zaostatak nad liderom Sutjeskom na sedam bodova, a da u prošlom kolu nijesu neprijatno iznenadili protiv Grblja, sada bi za Nikšićanima zaostajali samo četiri poena na četiri kola do kraja. No, Budućnosti ostaje i da sačuva poziciju dva od Čelika od koga ima samo četiri boda više. Sa druge strane, Pljevljaci su ostali na ''minus dva'' od Grblja i pozicije četiri koja vodi u kvalifiakcije za Ligu Evrope.

Domaćin je poveo golom Stojanovića, ali je Mugoša sa bijele tačke poravnao, a srećnim golom Raičković doveo Budućnost do vođstva, što je i bio rezultat prvog poluvremena. Međutim, za samo pet minuta Pljevljaci su preko dvostrukog strijelca Stojanovića i rezerviste Nerića stigli do izjednačenje, a tri boda Podgoričanima u derbiju donio je Marko Vukčević 15 minuta prije kraja.

U sljedećem kolu dva derbija, Budućnost dočekuje Čelik, a Rudar gostuje upravo ekipi Sutjeske.