Serija A: Juve odbranio titulu, Baloteli spasio Milan

JuveSampion
F
udbaleri Juventusa odbarnili su titulu šampiona Italije! "Stara dama" je u meču 35. kola, protiv Palerma (1:0), osvojila tri boda koja su dovoljna da pehar namijenjen najbojem ostane u Torinu.

Jedini gol na meču djelo je Artura Vidala sa bijele tačke u 59. minutu, pa je domaćin tako obezbijedio 31. titulu u istoriji kluba. Ako se ne računaju oduzete titule iz 2005. i 2006. godine, Juve je nakon punih 10 godina osvojio dva uzastopna šampionata, što im je pošlo za rukom u sezonama 2001/02 i 2002/03.

Ekipa Milana dugo je imala problem da čak i stvori priliku na utakmici protiv Torina. Na pet minuta do kraja, Mekses je poslije centaršuta vratio loptu na drugu stativu, a dovoljno pribran bio je Mario Baloteli, koji je šansu pretvorio u gol i veliko slavlje na "San Siru". Milanezi na tri meča do kraja imaju četiri boda više od četvrtoplasirane Fiorentine i čini se da je ovo jedan od odlučujućih koraka ka osvajanju treće pozicije, koja garantuje igranje u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Vrlo vrijednu "trojku", u borbi za opstanak osvojio je tim Đenove, koji je sa 4:1 savladao posljednjeplasiranu Peskaru. Najubjedljiviji trijumf ostvario je tim Lacija, koji je sa 6:0 dobio Bolonju, uz čak pet golova Miroslava Klosea! Interesantno, na svih šest mečeva popodnevnog termina, domaćini su osvojili sva tri boda. U ostalim mečevima Katanija je sa 3:0 dobila Sijenu, uz tri gola Bergesija, dok je Parma, zahvaljujući Parolu i Bjabijaniju, nadigrala Atalantu sa 2:0.