Bundesliga: Remi Dortmunda i Bajerna

DortmBajernM
F
udbaleri Borusije Dortmund i Bajerna odigrali su neriješeno 1:1 na Signal Iduna Parku u 32. kolu njemačke Bundeslige.

Ovaj meč je bio generalna proba pred finale Lige šampiona, koje se igra 25. maja na londonskom Vembliju.

Jirgen Klop i Jup Hejnkes razumljivo nijesu željeli da otkriju karte pred najvažniji meč sezone. Bajern je u meč ušao sa drugim timom, dok je Borusija igrala u kombinovanom sastavu, ali i pored toga viđena je zanimljiva utakmica.

Borusija je povela već u 11. minutu. Blaščikovski je dobio dugu loptu, centrirao sa lijeve strane, Groskrojc je bio na pravom mjestu i iz prve savladao Nojera. Mario Gomes izjednačio je 12. minuta kasnije. Šaćiri je dodao loptu do Rafinje, on do Gomesa koji je stajao sam u kaznenom prostoru i glavom postigao svoj 11 gol u sezoni.

Dosuđen je penal za Dortmund u 60. minutu, jer je rukom u kaznenom prostoru igra Boateng. Levandovski je šutirao u donji lijevi ugao, ali ga je Nojer ’pročitao’ i odbranio, pa je rezulat ostao nepromijenjen.