VucinicMirkoJ
D
nevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

MLADEN BOŽOVIĆ (Fehervar) - Odlično čuvao mrežu protiv Paksija - Videoton slavio sa laganih 2:0 .

BOBAN BAJKOVIĆ (Crvena zvezda) - Korektno odradio posao na strani protiv BSK-a - Zvezda "minimalcem" nastavila trku za titulu.

DARKO BOŽOVIĆ (Bežanija) - Dobar na "crti" protiv Radničkog iz Novog Pazara - "lavovi" slavili sa 3:1.

SRĐAN BLAŽIĆ (Nea Salamis) - Nastavlja se loša forma na Kipru - Blažić primio tri gola u porazu od Alkija 3:1.

Miroslav VUJADINOVIĆ (Vlaznija) - Poražen na gostovanju protiv Tirane (1:0) - primio gol iz penala.

ODBRANA

Ivan KECOJEVIĆ (Gazijantepspor) - Fenomenalan meč za našeg reprezentativca. On i saigrači sa 3:1 pospremili Istanbul u gostima i po svemu sudeći obezbijedili opstanak u eliti.

Vladimir BOŽOVIĆ (Mordovija) - U jednom od krucijalnih mečeva Vlado i saigrači razočarali - izgubili su kući 3:1 od Volge. Šanse za opstanak su sve manje.

Nikola VUJADINOVIĆ (Šturm) - Serija bez pobjeda se nastavila - Vujke i družina kod kuće jedva isčupali bod protiv Matersburga 2:2.

Dejan BOLJEVIĆ (Novi Pazar) - Paklena borba za opstanak se nastavlja nakon poraza od OFK Beograda (1:0). Dejan u toku 90 minuta zaradio i žuti karton.

Milko NOVAKOVIĆ (BSK Borča) - Držao konce u odbrani sve do 71. minuta protiv Crvene Zvezde kada je pogodio Luka Milunović i odnio sva tri boda iz Borče.

Savo PAVIĆEVIĆ (Hapoel Tel Aviv) - Loša partija desnog beka naše reprezentacije - Savo dobio žuti karton i pretrpio kući težak poraz od Kirijat Šmone 4:1.

Vladimir VOLKOV (Partizan) - Kad popularni Vova igra Partizan dobija - univerzalac "crno-bijelih" potpisao dobrih 90 minuta u pobjedi nad Radom 2:0.

Vladan ADŽIĆ (OFK Beograd) - Defanzinvi stub "romantičara" bio na visini zadatka - OFK-a savladala Novi Pazar sa 1:0.

Marko BAŠA (Lil) - Majstor fudbala! U foto finišu utakmice protiv Bastije u gostima otišao u napad, pa u stilu centarfora pogodio mrežu za tri boda i veliko slavlje (2:1).

Ivan FATIĆ (Leće) - Nekadašnji reprezentatitvac igra sve više. Leće zabilježio trijumf od 3:0 nad Feralspisalom. Ivan dobio i žuti karton.

Slobodan LAKIĆEVIĆ (Čelik Zenica) - Ustalio se na lijevom beku. Zeničani uzeli bod lideru Željezničaru na Grbavici 1:1.

Blažo RAJOVIĆ (Fljamurtari) - Djelovao je odlično kao i cijela ekipa - Fljamurtari savladao prvoplasirani Skenderebegu 1:0.

Predrag FILIPOVIĆ (Alst) - Igrao do 88. minuta i kada je napustio teren Alst je primio gol - protiv Tubizea 2:2.

Stefan CICMIL (Radnički Niš) - Jedan od boljih u porazu protiv Jagodine (1:0). Izborio se za mjesto standardnog štopera u timu Reala sa Nišave.

Marko VEŠOVIĆ (Crvena zvezda) - Opet dobar ne beku. Pomogao timu sa Marakane da osvoji važne bodove protiv BSK Borče (0:1).

VEZNI RED

Mladen KAŠĆELAN (Pantrakikos) - Borbeni centralni vezista opet jedan od boljih na terenu - Pantrakikos savladao posljednjeplasiranu Kerkiru (2:1) - opstanak sve bliži.

Elsad ZVEROTIĆ (Jang Bojs) - Korektan do posljednjeg sudijskog zvižduka, kao i uvijek. Zverka uzeo bod na gostovanju kod Đenara Gatuza (Sion) 0:0

Luka TIODOROVIĆ (Luftetari) - Igrao čitav meč u porazu 1:0 od Kastriotija

Nemanja NIKOLIĆ (OFK Beograd) - Kapitenski odradio cijeli meč - "romantičari" bolji od Novog Pazara (1:0)

Miloš KRKOTIĆ (Dačija) - Nije bio na standardno dobrom nivou u ovom kolu - Dačija izgubila od Milsamija 1:0.

Janko TUMBASEVIĆ (Dačija) - Bio u startnoj postavio, ali "vukovi" su razočarali izgubivši od Milsamija sa 1:0 u gostima.

Vladimir BOLJEVIĆ (Krakovija) - Igrao do 74. minuta u pobjedi nad Vartom (2:1). Krakovija u vrhu tabele.

Marko ĆETKOVIĆ (Podbeskidze) - Zamijenjen u 36. minutu, vjerovatno zbog povrede. Markovi saigrači podijeili plijen sa Belhatovom 1:1.

Vladan SAVIĆ (Kečkemet) - Igrao posljednjih 10 minuta u remiju bez golova protiv Honveda.

Marko VUKASOVIĆ (Kečkemet) - Glavni šraf "ljubičastih" je bio solidan u meču sa Honvedom (0:0)

Petar GRBIĆ (OFK Beograd) - Proveo 90 minuta u trijumfu nad Novim Pazarom (1:0).

Ramazan BIŠEVIĆ (GOŠK Gabela) - Utakmica sezone za nekadašnjeg igrača Budućnosti. GOŠK razvalio Zrinjski usred Mostara sa 3:0.

Damir KOJAŠEVIĆ (Astana) - Njegov ulazak u 67. minutu ipak ništa nije mogao da promijeni. Astana kod kuće poražena od Aktobea sa 2:1 i ispustila prvo mjesto u Kazahstanu.

Nebojša KOSOVIĆ (Vojvodina) - Talentovani 18-godišnji vezista igrao do posljednjeg sudijskog zvižduka u Kuli - Vojvodina remizirala sa Hajdukom (0:0).

NAPAD

Đorđe ŠUŠNJAR (Vojvodina) - Zbog povrede izašao u 25. minutu protiv Hajduka iz Kule u gostima (0:0)

Nikola NIKEZIĆ (Olimpija) - Meč viner protiv Rudara iz Velenja. Nikeza pogodio u 82. minutu za konačnih 1:0.

Srđan AJKOVIĆ (BSK Borča) - Nije imao previše prilika da zaprijeti u porazu od Crvene Zvezde (0:1).

Filip KASALICA (Crvena zvezda) - Imao dobar učinak u trijumfu nad BSK Borčom (1:0).

Mirko VUČINIĆ (Juventus) - Zamijenjen u 89. minutu u derbiju Italije protiv Milana (1:0). "Stara dama" osvojila tri boda koja je približavaju odbrani titule, naš as nije briljirao.

Ivan VUKOVIĆ (Hajduk) - Giga je izašao pet minuta prije kraja protiv Slaven Belupa (1:1).

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul) - Napravio najljepši potez na meču u kanonadi nad Daeguom (4:0) - Boske pogodio iz penala, izvevši popularni "panenku".

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Z.) - Izašao na poluvremenu u trijumfu protiv Cibalije. Bećo zvanično stigao do nove titule sa "modrima".

Bogdan MILIĆ (Suvon siti) - Učestvovao u porazu kod kuće protiv Čungđua 1:2. Bogdan solidan.

Stefan DENKOVIĆ (Hapoel Haifa) - Dobio šansu u posljednjih desetak minuta. Hapoel bolji od Beitar Jerusalima 3:1.

Andrija DELIBAŠIĆ (Rajo Valjekano) - Nova minutaža u španskoj Primeri - Deli igrao 80 minuta u remiju sa Majorkom (1:1).

Vladimir GLUŠČEVIĆ (Hapoel Haifa) - Odigrao u renomeu iskusnog napadača. Vlado u 12. minutu otvorio paljbu na Beitar Jerusalim (3:1). Uz ovacije napustio teren u finišu utakmice.

Bojan BOŽOVIĆ (Čainat) - U prošlom kolu je donio trijumf Čainatu, ali sada se povrijedio i protiv Saraburija izašao u 33. minutu.

Darko PAVIĆEVIĆ (Zalegerseg) - Bio na terenu do kraja i dobio žuti karton u pobjedi nad Eloreom (1:0). Darko vjeruje da se tim može vratiti u elitu Mađarske.

Ivan BOŠKOVIĆ (Čonburi) - Učestvovao u pobjedi protiv TOT-a (1:0), "ajkule" hitaju ka samom vrhu tabele šampionata na Tajlandu.