KUP CG: Budućnost i Čelik u finalu

Telekom1CFL
F
udbaleri podgoričke Budućnosti i Čelika iz Nikšića zabilježili su pobjede u revanš utakmicama polufinala Kupa Crne Gore i izborili plasman u finale.

Budućnost je danas na Stadionu pod Goricom savladala ekipu Mladosti 3:2. Golove za aktuelnog šampiona postigli su Darko Nikač u 10, Adnan Orahovac u 78. i Admir Adrović u 90. minutu. Golove za Mladost postigli su Sanibal Orahovac iz jedanaesterca u 45, i Išihara u trećem minutu sudijske nadoknade. Prvi meč ovih rivala prije 15 dana u podgoričkom naselju Stari aerodrom završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Čelik je u Nikšiću, golovima Darka Zorića iz jedanaesterca u 50. i 70. minutu, savladao Grbalj 2:0. Prvi meč u Donjoj Sutvari završen je bez golova.

Finalna utakmica zakazana je za 22. maj na stadionu pod Goricom. (Mina)