1604aek
P
redsjednik atinskog AEK-a Andreas Dimitrelos primljen je u bolnicu zbog bolova u grudima, dan pošto su navijači tog kluba izazvali nerede i prekid meča sa Pantrakikosom.

Dimitrelos je napustio Olimpijski stadion u nedjelju sa ostalim zvaničnicima kluba neposredno prije upada navijača AEK-a na teren i prekida meča.

Tom prilikom su bijesni navijači atinskog kluba jurili po terenu igrače oba tima pošto je njihov tim u odlučujućem meču za opstanak u prvoj ligi primio gol u 87. minutu.

Poslije 90-minutnog odlaganja meča, glavni sudija Stavros Triconis objavio je da je utakmica prekinuta.

Zvaničnici AEK-a će u utorak odgovarati zbog ovog incidenta pred Disciplinskom komisjom Superlige.

Panatinaikos je prošle godine u sličnom incidentu u meču sa Olimpijakosom bio kažnjen oduzimanjem pet bodova, porazom od 3:0 i igranjem utakmica bez prisustva publike na četiri meča.

Kancelarije AEK-a su bile zatvorene, a igrači su dobili dva slobodna dana.

Policija je saopštila da je u ovim neredima uhapšeno 15 osoba, a da su dvojica policajaca zadobila lakše povrede.

AEK-u prijeti ispadanje iz prve lige, što bi bilo prvi put u 89-godišnjoj istoriji ovog kluba.