DamjanovicSeul
D
nevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Enis ĐOKOVIĆ (Vlaznija) - Zbog povrede Miroslava Vujadinovića dobio šansu, koju koristi na pravi način - Vlaznija pospremila Teutu 2:0.

Mladen BOŽOVIĆ (Fehervar) – U derbiju protiv Đera kapitulirao jednom - Fehervar remirzirao na gostovanju 1:1.

Boban BAJKOVIĆ (Crvena zvezda) – Standardno dobar na golu Zvezde protiv Spartaka (4:1) - tim sa Marakane sanja titulu, Partizan je ostao na samo +4.

Darko BOŽOVIĆ (Bežanija) - Tri puta vadio loptu iz mreže protiv Metalca 1:3.

Srđan BLAŽIĆ (Nea Salamis) – Dva puta savladan u porazu od Etnikosa 1:2.

ODBRANA

Ivan KECOJEVIĆ (Gazijantepspor) – U porazu od Kajserija 0:1 koji predvodi Robert Prosinečki odigrao svih 90 minuta.

Nikola VUJADINOVIĆ (Šturm) – Zapažen nastup u duelu sa liderom austrijske Bundes lige - Šturm na svom terenu odigrao 1:1 protiv Austrije.

Dejan BOLJEVIĆ (Novi Pazar) – Novi trener Pazaraca Nebojša Uške Vučićević računa na njega - odigrao čitav meč u trijumfu nad Jagodinom 2:1.

Milko NOVAKOVIĆ (BSK Borča) – Standardno dobar u defanzivi BSK-a - Borčani osvojili bod na gostovanju u Kragujevcu 0:0.

Nikola VUKČEVIĆ (Kazma) - Igrao čitav meč u porazu od Al-Džahre 1:0.

Savo PAVIĆEVIĆ (Hapoel Tel Aviv) – Protiv Makabi Haife Hapoel je remizirao 2:2, Savo odigrao čitav meč.

Vladimir VOLKOV (Partizan) - U teško izvojevanoj pobjedi nad Javorom u Ivanjici (0:1) upisao prve proljećne minute - ušao u 63. umjesto Lazevskog

Vladan ADŽIĆ (OFK Beograd) – Igrao čitav meč u porazu u malom beogradskom derbiju od Rada na Banjici 1:0.

Marko BAŠA (Lil) – Odličnih 90 minuta protiv Marseja 0:0, Lil i pored bolje igre nije uspio da stigne do nove pobjede.

Ivan FATIĆ (Leće) – Konačno u timu - odigrao 90 minuta u pobjedi nad Ređanom na strani 0:2. Leće vidi povratak u Drugu ligu.

Slobodan LAKIĆEVIĆ (Čelik Zenica) - Standardan na poziciji lijevog beka - Čelikovci ispratili Zvijezdu 4:1 sa Bilinog polja.

Blažo RAJOVIĆ (Fljamurtari) - Igrao čitav meč u porazu od Kastriotija 3:0.

Predrag FILIPOVIĆ (Alst) - Igrao čitav meč na gostovanju Burinažu 0:0.

Gojko ŽIŽIĆ (Banat Zrenjanin) - Igrao cijelu utakmicu protiv Voždovca - Banat poražen 2:0.

Stefan DABETIĆ (Voždovac) - Odigrao 90 minuta protiv Banata 2:0, zaradio žuti karton.

Mirko MUSTUR (Bežanija) - Igrao 90 minuta u porazu od Metalca 1:3.

Igor ZONJIĆ (Teleoptik) - Odigrao cijelu utakmicu protiv Jedinstvo Puteva - Partizanova filijala poražena 2:1.

Marko VEŠOVIĆ (Crvena zvezda) – Odličan protiv Spartaka - Zvezda slavila 4:1. Bezbroj puta se ponovio po desnoj strani, bio konstantna opasnost za defanzivce Subotičana, ukoliko nastavi ovako, poziv selektora A reprezentacije Crne Gore Branka Brnovića neće izostati.

Vladimir BOŽOVIĆ (Mordovija) - Uklopio se u sivilo ekipe u porazu od direktnog konkurenta za opstanak - Mordovija izgubila od Alanije 3:1, Vlado igrao cijelu utakmicu.

VEZNI RED

Igor IVANOVIĆ (OFK Beograd) - Ušao u 63. minutu, ali nije uspio da pokrene romantičare protiv Rada na Banjici (1:0).

Uroš DELIĆ (Alst) - Ušao u 52. na gostovanju Burinažu 0:0.

Veljko BATROVIĆ (Viđev Lođ) - Ustalio se u najboljih 11 Viđeva - u remiju sa Pogonom 1:1 igrao sat vremena.

MLADEN KAŠĆELAN (Pantrakikos) – Igrao do 87. minuta i prekida koji su inicirali najvatreniji navijači AEK-a - Pantrakikos do pomračenja uma žuto-crnih ultrasa u derbiju za opstanak vodio 1:0.

Elsad ZVEROTIĆ (Jang Bojs) - "Mladi momci" iz Berna su u žestokoj krizi, Zverka odigrao čitav meč u porazu od Tuna 1:2.

Nemanja NIKOLIĆ (OFK Beograd) – Odigrao čitav meč u porazu od Rada na Banjici 1:0.

Miloš KRKOTIĆ (Dačija) - Učestvovao u remiju sa Tiraspoljom 0:0.

Marko ĆETKOVIĆ (Podbeskidze) – Zamijenjen u 70. minutu - njegov tim iznenađujućom pobjedom nad Gornjikom 0:1 oživio nade za opstanak.

Vladan SAVIĆ (Kečkemet) – Ušao u 57. minutu protiv Ujpešta - Kečkemet upisao trijumf 1:0.

Marko VUKASOVIĆ (Kečkemet) - Učestvovao u akciji kod gola za pobjedu protiv Ujpešta 1:0.

Branko BOŠKOVIĆ (Rapid Beč) – Ušao u 79. minutu protiv Nojštada - Rapid upisao lagan trijumf 2:0.

Petar GRBIĆ (OFK Beograd) – Zamijenjen u 65. minutu u porazu od Rada 1:0.

Luka TIODOROVIĆ (Luftetari) – Zamijenjen u finišu meča sa ekipom po imenu Laci. U porazu 0:3 zaradio žuti karton.

Mirko RAIČEVIĆ (Hoverla Zakarpatija) – Odličan u derbiju začelja protiv Metalurga iz Zaporožja 2:0. Hoverla će ipak teško zadržati prvoligaški status.

Luka PETRIČEVIĆ (Jagodina) - Sve više minuta za njega u timu Jagodine - u porazu od Novog Pazara igrao do 59. minuta.

Asmir KAJEVIĆ (Cirih) - Ušao u finišu protiv Bazela - dovoljno da uveliča oproštaj jednog od najvećih švajcarskih igrača svih vremena Alesandra Fraja. Cirih poražen od polufinaliste Lige Evrope 3:1.

Ramazan BIŠEVIĆ (GOŠK Gabela) - Zapažen nastup protiv Veleža 0:1.

Nebojša KOSOVIĆ (Vojvodina) - Zamijenjen u 85. minutu u spektakularnom meču protiv Slobode Point 2:2.

Baćo NIKOLIĆ (Borac Čačak) - Ušao u 57. minutu protiv Kolubare - na debiju trenera Dejana Vukićevića pred čačanskom publikom zebre upisale visokih 4:1.

Petar VUKČEVIĆ (Fljamurtari) - Ušao u drugom poluvremenu u porazu na strani od Kastriotija 3:0.

NAPAD

Đorđe ŠUŠNJAR (Vojvodina) - Prvi put starter kod Nebojše Vignjevića - igrao do poluvremena, Voša remizirala sa Slobodom 2:2.

Nikola NIKEZIĆ (Olimpija) – U derbiju protiv Domžala koji sa klupe vodi nekadašnji trener Mogrena Stevan Mojsilović briljirao - postigao dva gola u demoliranju domaćina 0:4.

Srđan AJKOVIĆ (BSK Borča) - Zamijenjen u 77. minutu u remiju BSK-a protiv Radničkog u Kragujevcu 0:0.

Filip KASALICA (Crvena zvezda) – Nakon povrede vratio se na pravi način - Zvezda demolirala Spartak, brzonogi napadač nije imao sreću da se upiše u listu strijelaca, iako je nekoliko puta bio u izglednim šansama.

Ivan VUKOVIĆ (Hajduk) – Strijelac za pobjedu i povratak na drugu poziciju - Hajduk savladao Cibaliju na Poljudu 2:1.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul) – Strijelac po navici - protiv Suvona poentirao za 0:1, ali ga sunarodnik Dženan Radončić golom u 88. spriječio da se raduje pobjedi (1:1).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo) – Učestvovao u trijumfu nad Interom iz Zaprešića 2:0 na Maksimiru.

Dženan RADONČIĆ (Suvon Bluvings) – Ušao u 82. minutu, pogodio u 88. za bod protiv šampiona Damjanovićevog Seula.

Andrija DELIBAŠIĆ (Rajo Valjekano) – Ušao u 62. minutu, ali nije uspio da spriječi poraz pčelica od "napadača" na Ligu šampiona Real Sosijedada 0:2.

Radisav SEKULIĆ (Bežanija) - Strijelac protiv Metalca, Bežanija poražena 1:3.

Bogdan MILIĆ (Suvon siti) – Dao dva gola i jedan namjestio u pobjedi 4:3 nad Kvangvunom u FA Kupu Koreje.