FA kup: Siti preko Čelzija do finala!

ChelseaSiti
P
red više od 85.000 gledalaca na Vembliju, Mančester Siti je bio bolji od Čelsija u polufinalu FA Kupa, slavio sa 2:1 i izborio plasman u finale ovog takmičenja, đe će mu rival biti ekipa Vigana.

Bolju igru ekipa Roberta Manćinija krunisala je vodećim golom u 35. minutu igre. Odbrana ''plavaca'' bila je prilično statična u tim trenucima, ''Građani'' su probili kroz sredinu, a u ulozi egzekutora bio je Nasri za vođstvo Sitija od 1:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme - novi šok za ''Plavce''! Odličan centaršut sa desne strane ka Agueru, koji je bio viši u skoku od Aspilikuete i glavom je poslao loptu u mrežu - 2:0 za Siti! ''Plavci'' su krenuli ambicioznije, više nijesu imali šta da izgube, a rezultat njihove ofanzivnije igre bio je pogodak u 66. minutu. Duga lopta Luiza ka svojim napadačima, Demba Ba ju je na pravi način prihvatio i savladao Pantilimona - 2:1.