Primera: Šest golova i remi u derbiju Sevilje

PrimeraLogo1
D
erbi Sevilje na startu 31. kola Primere završen je bez pobjednika, pošto istoimenoj ekipi na gostovanju nijesu bila dovoljna tri gola prednosti, jer je Betis u samom finišu stigao do remija od 3:3 u vrlo uzbudljivom meču.

Na samom početku radovali su se gostujući navijači, pošto je vrlo raspoložen bio Ivan Rakitić u prvih 19 minuta. Prvo je u sedmom skoro iz "mrtvog ugla" pogodio mreću domaćina, a ubrzo i povisio na 2:0 poslije greške u odbrani Betisa.

Kada se na isteku pola sata igre u strijelce upisao i Negredo, činilo se da zeleno-bijelima prijeti prava katastrofa, ali im je Pabon pred odlazak na odmor lijepim lobom vratio nadu i sve se okrenulo u drugom poluvremenu. Ruben Kastro je iz penala smanjio na 2:3, a u 55. minutu isključen je Gari Medel zbog udaranja Kanjasa u lice, pa je Sevilja ostala sa desetoricom. Uslijedili su siloviti napadi Betisa, brojčano slabiji gosti su nekako odolijevali, ali je bod i konačnih 3:3 za erupciju oduševljenja na "Benito Viljamarinu" obezbijedio Nosa u 89. minutu.