Džudo: Dedeić peti u Solunu

DzudoZagrebb
C
rnogorski džudista Rijad Dedeić osvojio je peto mjesto na juniorskom Evropskom kupu u Solunu.

Dedeić je takmičenje u kategoriji do 81 kilogram završio sa tri pobjede i dva poraza. Isti plasman ostvario je i na seniorskom Evropskom kupu, prošlog vikenda u sarajevu.

Dedeić je u prvom kolu savladao Grka Konstantinosa Saridisa, u drugom je bio bolji od Batuhana Efemgila iz Turske, a u borbi za ulazak u polufinale od Njemca Sandra Makatsaria.

U polufinalnom meču poražen je od srpskog reprezentativca Stefana Majdova, koji je kasnije i osvojio Evropski kup. U borbi za treće mjesto Dedeić je poražen od Azerbejdžanca Mammadalija Mehdijeva.

Na Kupu u Solunu, osim Dedeića, nastupili su i Đorđe Perućica (do 66 kg), Nikola Gušić (do 73) i Tanja Božović (do 63), ali su poraženi na startu takmičenja. Na Evropskom kupu u Solunu nastupilo je 250 takmičara iz 25 država.