Primera: Real petardom ispratio Levante

KakaRealM
R
eal Madrid je pobjedom nad Levanteom u utakmici 30. kola Primere, barem na kratko smanjio zaostatak za vodećom Barselonom na 10 bodova.

Gosti su došli u vođstvo golom Mičela u 31. minutu, poslije sjajnog dodavanja Riosa. Real se odmah probudio, i preko Iguaina izjednačuje rezultat u 36. minutu. Nedugo zatim, Kaka golom iz penala donosi potpuni rezultatski preokret, i vođstvo Real Madrida od 2:1. Sa ovim rezultatom se i otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Kristijano Ronaldo umjesto Kaljehona, a umjesto Kake je ušao Di Marija. Ipak do prvog sljedećeg gola se čekalo sve do 84. minuta, kada je upravo Kristijano Ronaldo postigao gol na asistenciju Iguaina.

U 87. minutu poslije prave male tika-take Ozil povećava rezultat na 4:1, a isti igrač je bio strijelac i u 90. minutu, i tako postavio konačan rezultat 5:1.