Telekom 1. CFL: Strijelci raspoloženi, remi pod Goricom, šou u Nikšiću!

Telekom1CFL
Fenomenalno 24. kolo Telekom Prve crnogorske fudbalske lige - čak 26 golova palo je na šest utakmica! Lider je bio ubjedljiv, Budućnost je samo uzela bod pod Goricom, prava goleada i sjajan meč viđen je između Čelika i Zete, Lovćen polako prilazi zoni spasa, Rudar grabi ka drugoj poziciji, a Grbalj još jednom neumoljiv na svom terenu.

Lider nikšićka Sutjeska sjajno je otvorila 24. kolo Prve lige. Iako je Jedinstvo povelo preko Petrovića, u posljednja dva minuta prvog poluvremena Sutjeska je uspjela da preokrene, a da u nastavku zabilježi i ubjedljivu pobjedu! Međutim, od 39. minuta gosti su igrali sa igračem manje jer je Ljujić zaradio crveni karton. Sutjeska je tako ponovo došla na sedam bodova prednosti u odnosu na Budućnost koja je odigrala samo 1:1 sa Petrovcem. Podgoričani su poveli preko Adrovića sa bijele tačke, ali je bod gostima donio Mrvaljević nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Kiks aktuelnog šampiona na pravi način su iskoristili Rudar i Čelik. Pljevljaci su pod Golubinjom savladali Mogren 3:2, dok je nevjerovatan meč viđen u Nikšiću. Čelik je već u 2. minutu poveo preko Zorića iz jedanaesterca što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku prava goleada. Korać je poravnao u 68. a Došljak preokrenuo u 73. Samo šest minuta kasnije Marjanović je izjednačio, a Radović je u 85. ponovo doveo domaćine u vođstvo. Za nevjerovatnu završnicu pobrinuo se Korać u 90. minutu, ali je nade gostiju da mogu do boda srušio Zorić i to ponovo sa bijele tačke. Lovćen polako hita ka zoni spasa jer je danas savladao direktnog konkurenta za opstanak barski Mornar 2:0. Još jednu lošu partiju pružila je Mladost koja je ubjedljivo poražena u Radanovićima od Grblja 4:1.

U 25. kolu, koje je na programu 13. aprila, sastaće se: Grbalj - Lovćen, Mladost - Rudar, Mogren - Čelik, Zeta - Budućnost, Petrovac - Sutjeska i Jedinstvo - Mornar.