Serija A: Goleada u Torinu, petarda Napolija!

Kavvani2
S
jajan meč odigrali su Torino i Napoli u posljednjem meču 30. kola Serije A. Slavili su gosti nakon brojnih preokreta rezultatom 5:3, golovima Kavanija u finišu meča.

Džemaili je u 10. minutu doveo Napoli u vođstvo, ali je dvadeset minuta kasnije Bareto uspio da donese izjednačenje Torinu. Fenomenalno drugo poluvrijeme ponovo je otvorio Džemaili, koji je svojim drugim golom donio novu prednost Napoliju.

No, u 74. minutu Džonatas je sa bijele tačke izjednačio, a samo četiri minuta kasnije Međorini je doveo ekipu Torina na prag pobjede. Međutim, ulazak Kavanija prenuo je Napolitance. Prvo je Džemaili het-trikom u 80. minutu izjednačio na 3:3, da bi zatim Kavani sa dva pogotka riješio meč u korist gostiju! U 84. minutu donio je preokret Napoliju sjajnim golom iz ''slobodnjaka'', da bi tačku stavio u posljednjim trenucima, kada je odlično reagovao na centaršut Armera sa lijeve strane.

Udineze - Bolonja 0:0

Lacio - Katanija 2:1 (0:0)