SedorffBotafago
U
majstorijama veterana Klarensa Sedorfa sada uživaju Brazilci i navijači Botafoga, a holandskom asu utakmica sa Madurerirom neće ostati u lijepom sjećanju, pošto je dobio crveni karton u posljednjem minutu utakmice.

Posljednji put je morao ranije da završi meč zbog isključenja davne 2006. godine, kada je igrao za Milan protiv Mesine, a sada mu se to desilo na bizaran način.

Krenuo je ka klupi kako bi se izvršila izmjena, ali mu je sudija sugerisao da to uradi što bliže aut-liniji, kako bi se ušteđelo na vremenu. Tada je dobio prvi karton, a kada je odbio da posluša arbitra, "zaradio" je i isključenje.

Time je i pokvaren utisak o sjajnoj partiji Sedorfa, koji je postigao pogodak za pobjedu od 2:1 u 67. minutu utakmice.