ArgentinaMesii
F
udbaleri Argentine predvođeni kapitenom Lionelom Mesijem savladali su reprezentaciju Venecuele sa 3:0 u okviru južnoameričkih kvalifikacija za Mondijal naredne godine u Brazilu. Kolumbija je deklasirala Boliviju sa 5:0 i nastavila da prati vodeće "gaučose", Peru je bio bolji od Čilea (1:0), dok su Urugvaj i Paragvaj remizirali 1:1.

Venecuelu je načeo dvostruki strijelac Gonzalo Igain u 29. minutu, da bi pred odlazak na odmor Mesi iz penala udvostručio prednost, a u prvom poluvremenu je još i kreirao brojne šanse i gotovo da se igralo samo pred golom Venecuele. Konačan rezultat postavio je napadač Reala na isteku sat vremena igre, a Argentina je ostala na čelu tabele sa 23 boda, četiri više od Kolumbije koja ima i meč manje i koja je pokazala da će do kraja u stopu pratiti "gaučose".

Radamel Falkao i družina su sa 5:0 deklasirali Boliviju, a golove je postiglo pet različitih igrača. Tores je prvi zatresao mrežu rivala, a u strijelce su se upisali i Valdez, Gutijerez, Falkao i Armero.