Ostalo

Šlirencauer najbolji na Planici

sili
A
ustrijanac Gregor Šlirencauer pobjednik je takmičenja u skijaškim letovima koje je za Svjetski kup danas održano na slovenačkoj Planici.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 217,5 i 213,5 metara, za koje je dobio 412,2 boda.

Šlirencauer je ostvario desetu pobjedu ove sezone, ukupno 50. u Svjetskom kupu i obezbijedio trofej u plasmanu letova.

On je ranije osigurao i trofej u generalnom plasmanu. Slovenec Peter Prevc bio je drugi skokovima dužine 214 i 215,5 metara i zbirom od 405,9 bodova.

Poljak Pjotr Žila osvojio je treće mjesto skokovima od 212,5 i 216,5, za koje je dobio 402,5 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Japanac Norijaki Kasai (202,5 i 215,5), peti je bio Slovenac Robert Kranjec (208,5/214,5), a šesti njegov sunarodnik Jurij Tepeš (198,5/223,5). Takmičenje na Planici obilježila je teška povreda Andersa Jakobsena, koji je pri doskoku povrijedio koljeno.

Šlirencauer je vodeći u plasmanu letova sa 520 bodova. Kranjec je drugi sa 367, dok je treći Norvežanin Andreas Stjernen sa 293 boda.

Šlirencauer je vodeći i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1596 bodova. Norvežanin Anders Bardal sa 984, a treći Poljak Kamil Štoh sa 921 bodom. Planica će sjutra biti domaćin takmičenja u ekipnoj konkurenciji, dok je u nedhelju posljednje takmičenje u pojedinačnoj konkurenciji. (Mina)