Pobjeda Nojrojtera u Lencerhajdu

Nojrojter
N
jemački skijaš Feliks Nojrojter pobjednik je 11. slaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u švajcarskom Lencerhajdu.

On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do trećeg trijumfa ove sezone, ukupno četvrtog u Svjetskom kupu, došao je u vremenu minut, 52 sekunde i 20 stotinki. Nojroter je za 36 stotinki bio brži od drugoplasiranog Austrijanca Marsela Hiršera. On je ranije obezbijedio mali kristalni globus u slalomu i trofej u generalnom plasmanu Svjetskog kupa.

Hrvat Ivica Kostelić osvojio je treće mjesto sa 51 stotinkom zaostatka. Na četvrtom mjestu završio je Šveđanin Andre Mirer, peti je bio Francuz Stiv Misilie, a šesti Austrijanac Mario Mat.

Hiršer je trofej u slalomu osvojio sa 960 bodova. Nojrojter je drugi sa 716, a treći Kostelić sa 535 bodova. Hiršer je u generalnom plasmanu trijumfovao sa 1535 bodova. Norvežanin Aksel Lund Svindal je sezonu završio kao drugoplasirani sa 1226, dok je treće mjesto osvojio Ted Ligeti sa 1022 boda. (Mina)