Primera: Sedam golova i šou Reala na Bernabeu

RealSlavlje7
F
udbaleri Reala pobijedili su u Madridu ekipu Majorke sa 5:2 u utakmici 28. kola Primere, iako je gostujuća ekipa vodila dva puta.

Real je zabilježio šesti uzastopni trijumf u nacionalnom šampionatu i potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Majorka, koja se bori za opstanak, povela je već u šestom minutu golom Emilija Nsuea. Izjednačio je Gonzalo Iguain u 15. minutu, ali je novu prednost Majorci šest minuta kasnije donio Alehandro Alfaro.

Najbolji fudbaler Reala Kristijano Ronaldo u 52. minutu je postigao izjednačujući gol, a dva minuta kasnije na 3:2 povisio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić. Iguain je drugi pogodak na utakmici postigao u 57. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena u strijelce su upisao i Karim Benzema.

Valensija je 75 minuta igrala protiv Betisa sa igračem više (isključen Amaja u 15. minutu) i to je iskoristila na najbolji način da preko pogodaka Soldada i Žonasa, ali i auto-gola Paulaa upiše nove bodove.