PL: Siti poražen na ''Gudisonu''

EvertonTrijumf
E
ngleska će najvjerovatnije dobiti novog prvaka u fudbalu. Branilac titule Mančester siti je izgubio na gostovanju Evertonu sa 2:0, pa je Mančester junajted u prilici da protiv Redinga, ukoliko trijumfuje, ode na čak 15 bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala.

Igrao se 32. minut kada je Lion Osman sa više od dvadeset metara uputio udarac, a lopta, uz veliki felš, odsjela iza leđa nepomičnog Harta. U nastavku u 61. minutu Everton je igrao sa igračem manje zbog isključenja Pijenara. Pet minuta prije kraja utakmice lopta je, poslije udarca Teveza sa distance, pogodila visoko podignutu ruku Felainija, što je arbitar vidio. Ono što nije vidio je da se igrač Evertona nalazio bar dva metra u svom kaznenom prostoru, pa je Probert "izvukao" loptu i namjestio je na 17 metara, umjesto da dosudi očigledni jedanaesterac. Everton je u trećem minutu sudijske nadoknade preko Nikice Jelavića postavio konačnih 2:0.

Everton - Mančester siti 2:0 (1:0)