Telekom 1 CFL: Pobjede Sutjeske i Budućnosti, remi u Pljevljima

Telekom1CFL
Vodeća trojka Telekom Prve crnogorske fudbalske lige upisala je pobjede u 21. kolu. Sutjeska je i dalje stoprocentna u proljećnjem dijelu šampionata, Budućnost je upisala prvi trijumf, dok je Čelik bio siguran pred svojim navijačima. Pobjednika nije bije bilo između Rudara i Zete, zatim u Budvi i u duelu Mladosti i Lovćena, meču koji je odigran ranije danas.

Lider Sutjeska nastavila je sa sjajnim partijama u drugom dijelu domaćeg šampionata. Četvrti trijumf u isto toliko mečeva Nikšićani su upisali na Starom aerodromu protiv Petrovca koji je prvi došao u vođstvo golom Đukića u 31. minutu. Međutim, u finišu prvog dijela, nakon gužve u šesnaestercu domaćina najbolje se snašao Nikolić i poravnao na 1:1. Nova tri boda i sedam bodova prednosti u odnosu na Budućnost, gostima je donio Karadžić u 75. minutu.

Prvi trijumf u proljećnjem dijelu šampionata upisala je Budućnost koja je opravdala ulogu favorita protiv Mornara i slavila ubjedljivo 4:1. Adrović je sa dva gola, od toga drugi iz penala, najavio pobjedu Podgoričana, ali je Ćulafić do poluvremena, takođe iz penala, smanjio na 2:1. Sve dileme oko pobjednika riješio je Nikač u 50. minutu, a sudbinu Barana zapečatio je Golubović.

Čelik prati vodeći dvojac, a danas je na svom terenu očekivano slavio protiv Jedinstva 2:0. Mučio se domaćin u prvom poluvremenu, a nova tri boda donijeli su Zorić sa bijele tačke i Račić. Prvi gol i tek drugi poen od mogućih 12 u nastavku sezone upisao je Rudar. Pljevljaci su gubili pod Golubinjom od Zete autogolom Damjanovića u 10. minutu, ali je remi obezbijedio Vlahović na 15 minuta do kraja. Jako loš meč viđen je na Lugovima, đe su Mogren i Grbalj odigrali meč bez golova. Ranije danas istim rezultatom završne je okršaj Mladosti i Lovćena.

U 22. kolu, u srijedu, sastaće se: Sutjeska - Čelik, Zeta - Mogren, Grbalj - Mladost, Lovćen - Petrovac, Jedinstvo - Budućnost i Mornar - Rudar.