Vaterpolo

TJVL: Pobjeda Budve u Igalu

TJVL
V
aterpolisti Budve pobijedili su večeras u Igalu hercegnovski Jadran 8:4 (1:1, 3:1, 3:1 i 1:1), u utakmici 20. kola Triglav Jadranske vaterpolo lige.

To je 12. trijumf budvanskog tima, dok Jadran nakon 20. kola ima učinak od šest pobjeda, 13 poraza i remi. Budva je u drugoj četvrtini prvi put stekla prednost od dva gola (4:2), a pitanje pobjednika riješila je u trećem dijelu meča nakon kojeg je vodila 7:3.

Prednost budvanskog tima, početkom posljednje četvrtine, iznosila je i pet golova (8:3). Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ugo Kruzija sa tri gola, dva je postigao Ejdan Roač, a po jedan Marko Konatar, Nikola Vukčević i Dragan Drašković. Pogotke za Jadran postigli su Stefan Pješivac, Stefan Vidović, Ivan Krizman i Nikola Tomašević.

Kotorski Primorac u subotu će biti gost riječkog Primorja. (Mina)