ABA: Budućnost ubjedljiva, poraz Radničkog

ABALopta
K
ošarkaši Budućnost Volija opravdali su ulogu favorita u 24. kolu ABA lige. Podgoričani su u ’’Morači’’ savladali Split 66:47, i stigli do 15 pobjede u regionalnom takmičenju. Na ruku ’’plavima’’ ide i poraz Radničkog od Zadra, pa sada obje ekipe imaju isti skor.

Do kraja regularnog dijela takmičenja ostala su još dva kola, a već u narednom i Budućnost i Radnički imaće teška gostovanja. Naš šampion ide Zvezdi koja se bori za prvu poziciju i direktan plasman u Euroligu, dok Kragujevčani idu Splitu kojem gori pod nogama, i kojima je trijumf itekako potreban.

Što se tiče meča, nakon izjednačenog prvog poluvremena, odlična treća četvrtina Budućnosti. Jaka odbrana, siguran napad, i taj dio meča domaćin je riješio u svoju korist 26:11. Najefikasniji kod pobjednika bio je Aleksa Popović sa 22 koša, Mihailović je ubacio 9 koliko i Bunić i Bost.

Budućnost Voli – Split 66:47 (20:13, 10:17, 26:11, 10:6)

Strijelci:

Budućnost Voli: Mihailović 9, Jelenić 4, S. Milošević 2, Li 4, Vitkovac 5, Bunić 9, A. Popović 22, Ivanović 2, Bost 9.

Split: Subotić 1, Katić 4, Vujčić 2, Markulin 2, Sobin 23, Mimica 8, Vukušić 7.

19:00h Zadar – Radnički 75:68

19:00h Budućnost Voli – Split 66:47