Telekom 1. CFL: Sutjeska hita ka tituli, derbi bez golova

FSCGLogo
Tri od tri fudbalera Sutjeske u proljećnjem dijelu Telekom Prve lige i sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu Budućnosti. Nikšićani su u 20. kolu pred svojim navijačima upisali novu pobjedu, u derbiju u Pljevljima nije bilo golova, kao ni u Baru, dok su pobjede upisali Zeta, Lovćen i Jedinstvo.

Fudbaleri Sutjeske novom pobjedom, ovaj put nad ekipom Mladosti pod Trebjesom od 2:1, uvećali su bodovnu razliku u odnosu na Budućnost na sedam bodova. Nikšićani su poveli golom Isidorovića u 15. minutu na dodavanje Stevovića, da bi Mladost na dvadeset minuta do kraja poravnala preko Božovića. Ipak, velika tri boda domaćinu donio je novajlija Poček za ukupno 14. pobjedu Sutjesku u ovoj sezoni.

Sutjeskoj je na ruku išao rezultat iz Pljevalja đe su Rudar i Budućnost odigrali meč bez golova. Oba tima nalaze se u jako lošoj formi. Još uvijek ne znaju za pobjedu u nastavku šampionata - domaćin je prije ovog meča upisao dva poraza, i još uvijek nije postigao gol, dok je Podgoričanima ovo treći remi, nakon Čelika i Zete.

Lovćen je najavio izlazak iz krize jer je golom Vujovića u prvim minutima meča savladao Mogren, a golova nije bilo u Baru između Mornara i Čelika. Poslije Sutjeske najbolji start u drugom dijelu šampionata ima Zeta, koje je danas bila bolja od Grblja 1:0, a jedini strijelac bio je kapiten Burzanović. Velika tri boda u borbi za opstanak uzelo je Jedinstvo slavivši nad Petrovcem 2:0. Meč je bio riješen već u 6. minutu golovima Raičevića i Petrovića.

U 21. kolu, narednog vikenda, sastaće se: Rudar - Zeta, Budućnost - Mornar, Čelik - Jedinstvo, Petrovac - Sutjeska, Mladost - Lovćen i Mogren - Grbalj.