LŠ: Rukometašice Budućnosti remizirale sa Randersom

RukometBuducnost
R
ukometašice Budućnosti bile su jako blizu velike pobjede u Danskoj. Imale su Podgoričanke četiri gola viška u posljednjih deset minuta, na kraju uspjele su da izvuku bod u četvrtom kolu Glavne runde Lige šampiona u gostima protiv Randersa 20:20 (11:8). Budućnost ima skor od pobjede, remija i dva poraza, dok je Randers upisao prvi poen.

Loše su startovale ''plave'' – domaćin se razigrao, aktuelni šampion se nije snalazio u napadu, a dva puta Randers je imao po četiri gola viška (7:3, 10:6). Na poluvremenu tri prednosti za Dankinje 11:8. U nastavku potpuno nova Budućnost. Od starta jako u odbrani, napad mnogo bolji, što je rezultiralo brzim preokretom na 15:14. Sjajna Cvijićka donijela je našem timu plus 4 (19:15), ali su sa tri vezana gola domaće na pet minuta do kraja smanjile rezultat. Novo izjednačenje u 28. minutu, ubrzo i preokret Randersa za 20:19. Dva gola Budućnost je primila sa igračem više, a čak deset mnuta nije dala gol. Miljanić je pogodila za izjednačenje, imali smo i posljednji napad za pobjedu, ali ga nijesmo iskoristili.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Đer sljedeće neđelje.

Strijelci Budućnost: Cvijić 6, Mehmedovć 1, Ježić 2, Knežević 4, Mendi 2, Pavićević 3, Georgijevska 1, Miljanić 1.