Telekom 1. CFL: Goleada i remi pod Goricom, trijumf Sutjeske

FSCGLogo
Sjajan meč pod Goricom u 19. kolu Telekom Prve lige. Šest golova, preokret i na kraju remi Budućnosti i Zete. Lider Sutjeska slavila je u Budvi, Čelik je upisao tri boda protiv Rudara, šest golova viđeno je i na Starom aerodromu, dok je Grbalj savladao Lovćen koji je sve bliži Drugoj ligi.

Zeta je krenula silovito, i već u 22. minutu šokirala je navijače Budućnosti. Sjajan slobodan udarac izveo je Kaluđerović za 1:0. Novi šok za ''plave'' deset minuta kasnije, Vlaisavljević je povisio na 2:0. Ipak, do pauze Budućnost je uspjela da smanji i to preko Golubovića. U nastavku nova goleada. Najprije je Radonjić glavom poravnao na 2:2, da bi u finišu meča Cmiljanić preokrenuo na 3:2. Međutim, radost domaćih kratko je trajala, jer je u sudijskoj nadoknadi vremena Božović srušen u šesnaestrcu ''plavih'' a precizan sa bijele tačke bio je Orlandić za konačnih 3:3.

Sutjeska je golovima Ćetkovića u drugom poluvremenu savladala bezidejni Mogren 2:0, u jako lošoj utakmici Čelik je ranim golom Račića bio bolji od Rudara, dok je mladost na STarom aerodromu prokockala tri gola prednosti protiv Jedinstva. Lovćen se nalazi u sve goroj situaciji jer je poražen u Radanovićima od Grblja 1:0.

U narednom 20.kolu, u subotu, sastaće se: Zeta - Grbalj, Lovćen - Mogren, Sutjeska - Mladost, Jedinstvo -Petrovac i Mornar - Čelik. Dan kasnije rivali će biti Rudar i Budućnost.