Serija A: Remi Napolija i Juvea

NapoliJuve
F
udbaleri Napolija i Juventusa odigrali su neriješeno 1:1 u prvom meču 27. kola Serije A, a bodom više mogu da budu zadovoljni gosti iz Torina, pošto su zadržali šest bodova prednosti u odnosu na rivala.

Juve je poveo iz prve prave prilike. Poslije prekida u 10. minutu Pirlo je idealno centrirao lijevom nogom, a Kjelini je nadskočio Britosa i glavom na drugoj stativi matirao De Sanktisa.

Nakon toga je Mirko Vučinić propuštio dvije odlične šanse da udvostruči vođstvo, naročito onu u 18. minutu kada je bio sam ispred golmana Napolija, ali mu je on pročitao šut u lijevi ugao i izbacio loptu u korner.

Dva minuta prije odlaska na odmor Napolitanci su došli do toliko željenog izjednačenja, kada je Inler sa 25 metara raspalio po lopti, a ona je na putu ka mreži zakačila Bonućija dovoljno da prevari Bufona i da na semaforu osvane 1:1.