ABA: Pobjeda Budućnosti! Plavi sve bliži ‘’fajnl-foru’’

cedomir21
I
zuzetno važna pobjeda košarkaša Budućnost Volija u 22. kolu ABA lige. Na teškom gostovanju Zadru, ‘’plavi’’ su odigrali odlično, vodili tokom cijelog meča, i zabilježili trijumf od 72:60, nakon kojeg su stigli do 14 pobjede i osamostalili se na poziciji tri! Naš šampion, nakon velikog rezultata u Eurokupu, juri ka novom uspjehu, a ovim trijumfom korak je bliže plasmanu na ‘’fajnl-for’’.

Budućnost je odlično otvorila meč, povela 4:0, a u osmom minutu razlika je iznosila 15 koševa prednosti (23:8). U drugoj četvrtini bilo je +19 za ’’plave’’ (35:16), a sredinom treće crnogorski šampion imao je i 20 poena viška (52:32). Domaćin je uspio da smanji krajem posljednje dionice serijom 11:0, na pet minuta do kraja meča bilo je samo 61:87 za Budućnost. Šutevima za tri poena, Aleksa Popović i Dimarkus Bost vratili su prednost na deset poena (67:57) i dva minuta i 20 sekundi prije kraja i riješili pitanje pobjednika. Briljirao je Aleksa Popović sa 29 poena, Vitkovac je ubacio 10, Bost 9, Strahinja Milošević 7.

Do kraja grupne faze izabranici Dejana Radonjića igraće još sa Radničkim (u gostima 2. marta), Splitom (kod kuće), Crvenom zvezdom (u gostima) i Olimpijom (kod kuće).

Zadar – Budućnost Voli 60:72 (13:26, 13:13, 19:16, 15:17)

Strijelci:

Zadar: Trejvis 10, Sango 3, Kaštropil 20, Delas 4, Ramljak 5, Brkić 5, Krasić 2, Batur 9, Prostran 2.

Budućnost Voli: Mihailović 2, M. Popović 1, M. Milošević 2, S. Milošević 7, Vitkovac 10, Bunić 6, A. Popović 29, Ivanović 6, Bost 9.