LE: Rubin eliminisao šampiona

AtletikoPoraz
P
rvi učesnik osmine finala Lige Evrope je Rubin iz Kazanja koji je na svom terenu u revanšu potvrdio skidanje krune madridskom Atletiku i pored poraza od 1:0.

Atletiko je skupo platio poraz u Madridu od 2:0, pa je od šampionske krune morao da se oprosti na revanšu u Rusiji iako su uspjeli da dođu do minimalnog, ali nedovoljnog trijumfa.

Imale su "jorgandžije" inicijativu, napadali su gotovo cijelu utakmicu, ali su tek u finišu pogodili metu. Adrijan Lopez je napravio slalom po lijevoj strani u 84. minutu i na petercu pronašao Radamela Falkaa koji je uspio da ugura loptu u mrežu. U preostalih šest minuta Madriđani nijesu uspjeli da izbore produžetke, ostalo je 1:0, pa su morali da se oproste od odbrane trofeja.