Budućnost čeka Široki, Ivanović: Pobjeda za prekid loše serije

IvanovicNikola
M
eč sa Širokim odlična je prilika da košarkaši Budućnost Volija prekinu negativnu seriju. Nakon eliminacije iz domaćeg Kupa, te prokockane pobjede u Rusiji, vrijeme je za trijumf, trijumf koji je itekako bitan u borbi za fajnl-for ABA lige. U ''Morači'' u 21. kolu ABA lige gostuje Široki, ekipa koja se ne smije potcijeniti, ali ekipa protiv koje bi sve osim pobjede bilo veliko iznenađenje.

''Široki je u posljednje vrijeme jako popravio svoju igru. Dolaskom dva Amerikanca pobjegao je iz opasne zone. Od tada, u svim mečevima su pokazali zavidan nivo igre. Na dva posljednja gostovanja pokazali su da imaju kvalitet da igraju sa svim ekipama. Moramo biti maksimalno oprezni jer se radi o ekipi koja je savladala Partizan na svom terenu, zatim Zadar. To nam govori da svih 40 minuta moramo biti na nivou, kako bi došli do pobjede koju svi priželjkujemo'', poručio je trener Dejan Radonjić uoči meča.

Duel dva tima u prvom dijelu sezone pripao je Budućnosti 76:70. Iako se ne radi o timu iz samog vrha, Nikola Ivanović očekuje podršku sa tribina.

''Očekuje nas jako težak meč. Oni igraju u blago izmijenjenom sastavu u odnosu na prvi duel. Iako nas je malo poremetio poraz u Rusiji, pristupićemo maksimalno oprezno. Nadam se da ćemo svih 40 minuta odigrati kvalitetno, i da ćemo napraviti dobru uvertiru za ono što nas čeka u nastavku, najprije Banvit a onda i ABA liga'', kazao je Ivanović.

Prodaja ulaznica, koje su dva eura, je tri sata pred meč koji se igra od 19 sati.

17:00h Šolnoki – Olimpija

19:00h Split – Krka

19:00h Budućnost Voli - Široki