Serija A: Vučinić strijelac u trijumfu Juvea nad Fiorentinom

VucinicJuve3
U prvoj utakmici 24. kola Serije A, prvom od dva subotnja derbija u Italiji, Juventus je savladao Fiorentinu sa 2:0.

Bez suspendovanog trenera Antonija Kontea i Leonarda Bonućija, zbog komentarisanja suđenja, "stara dama" se zadržala na vrhu tabele savladavši šestoplasirani tim iz Firence zahvaljujući pogocima postignutim već u prvom poluvremenu.

"Viola", koja je dobila samo jedan od posljednja 22 prvenstvena duela sa Juveom, imala je šanse preko Jovetića i Kuadrada, a onda je majstorija Vučinića načela rivala. Crnogorski reprezentativac je na 20-ak metara od gola prihvatio loptu, poslavši bez nekog naročitog zaleta pravi projektil u mrežu suparnika za 1:0 u 20. minutu. U 41. postavljen je konačan rezultat i to preko Matrija.

Stefan Savić je zbog povrede meč napuštio na poluvremenu, dok je Stevan Jovetić u finišu meča zamijenjen Ljajićem. Vučinić takođe nije dočekao kraj meča, jer je zbog lakše povrede morao ranije u svlačionicu.

Juventus - Fiorentina 2:0 (2:0)