Bundesliga: Težak poraz Dortmunda, Verder ubjedljiv

Hamburgg
Borusija je u Dortmundu poražena sa 4:1 od Hamburga i napravila korak unazad u odbrani titule u 21. kolu Bundeslige.

Sve je po Borusiju krenulo nizbrdo od 18. minuta, kada je Rudnevs poslije centaršuta sa lijeve strane ostao sam i lako anulirao vodeći gol Levandovskog. Samo osam minuta kasnije Humels je pogriješio na sredini terena, a Hung-Min Son povukao loptu sve do šesnaesterca i iskosa sa desne strane pogodio gornji lijevi ugao gola Vajdenfelera. Na isteku pola sata igre Levandovski je u borbi za loptu šutnuo Skjelbreda u nezgodno mjesto, Van der Vart je odmah napao poljskog napadača i želio da se obračuna sa njim. Stvorila se gužva i koškanje igrača oba tima, a sudija Grefe je mirno sve posmatrao i kada su se strasti smirile pokazao Levandovskom crveni karton. Brojčano oslabljeni milioneri su bili nemoćni, iako im se nova nada javila u 60. minutu kada je isključen Bruma, pa je i Hamburg ostao sa desetoricom. Ipak, Rudvens je još jednom kaznio očajnu odbranu Borusije i glavom udvostručio prednost HSV-a, a tačku na težak poraz Dortmunda stavio je Min drugim golom.

Verder je ubjedljivo porazio Štutgart u gostima sa 4:1, dok je šest golova viđeno u Mehengladbahu đe su Borusija i Leverkuzen odigrali 3:3.

Borusija - Hamburger 1:4 (1:2)

(Levandovski 17 - Rudvens 19,62, Son 26, 89)

Borusija Menhengladbah - Bajer 3:3 (1:0)

(Štrancl 45, De Jong 59, Herman 87 - Sam 53, Kisling 60, Šurle 65)

Štutgart - Verder 1:4 (0:1)