Crna Gora poražena od Kine

KosarkaskaLopta
Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Kine 69:51 u razigravanju za plasman od 9. do 12. mjesta na turniru u Sakariji.

To je šesti poraz izabranika Đorđija Pavićevića na jakoj smotri u turskom gradu. Kinezi su ubjedljivo, preko Juana i Žaoa, riješili prvo poluvrijeme u svoju korist, nakon čega su do kraja rutinski držali prednost i ostvarili pobjedu. ,,Crveni” će sjutra odigrati posljednji meč na turniru, a protivnik u borbi za 11. mjesto biće im poraženi iz duela Argentine i Švedske.

SAKARIJA – Dvorana: ,,Lufti Jaman”. Gledalaca: 200. Rezultat po četvrtinama: 19:12, 17:12, 17:14, 16:13.

KINA: Ženg 8, Z. Čen, Juan 19 (3-3), Veng 2, Ja.Žao 12 (2-2), Luo 5 (2-1), R. Čen, Je.Žao, Vu 2, Fu 13 (4-3), Ksu 6, Liu 2.

CRNA GORA: Čarapić 8 (4-4), Vukčević 2 (2-0), Jelovac 2 (2-2), Dubak 6 (6-4), Knežević, Nikčević, Lučić 7 (1-1), Kaluđerović, Divac 2, Šuškavčević, Popović 13 (6-5), Grković 11 (6-5).