Ekvador iznenadio Portugal

PortugalEkvador
Iznenađujući poraz doživjela je selekcija Portugala pred svojim navijačima u Gimaraešu, đe je poslije više preokreta trijumfovao Ekvador 3:2

Trijumf gostiju najavio je Antonio Valensija poslije samo dva minuta igre, postigavši vodeći gol za Ekvador. Dvadeset minuta kasnije - majstorija Ronalda za izjednačenje na 1:1. On se najprije sjajnom varkom oslobodio čuvara, a zatim iskosa sa lijeve strane poslao loptu u suprotni ugao.

U 15. minutu nastavka Poštiga je Portugalcima donio preokret, ali samo minut kasnije autogolom Pereire rezultat je ponovo izjednačen - 2:2. Ulogu čovjeka odluke u ovoj utakmici zaslužio je Felipe Kaiseido u 70. minutu, postavivši konačnih 2:3.

Domaći su imali još dvadesetak minuta da izbjegnu poraz, ali bez Kristijana Ronalda koji je teren napuštio u 62. minutu, nijesu uspjeli da stignu do izjednačenja.