SP: Maze nova šampionka

MazeTina
Slovenka Tina Maze osvojila je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijašica u Šladmingu.

Maze je do prvog zlatnog odličja na SP došla u vremenu minut, 35 sekundi i 39 sekundi. Srebrnu medalju osvojila je Švajcarkinja Lara Gut sa 38 stotinki zaostatka, dok je bronzana bila Amerikanka Džulioja Mankutzo sa 52 stotinke slabijim vremenom od pobjedbnice. Mankuzo je prije dvije godine u Garmiš Partenkirhenu osvojila srebrno odličje.

Superveleslalom skijašica prekinut je nakon što je 37 skijašica završilo nastup, od kojih je njih 30 prošlo kroz cilj. Početak trke zbog magle i slabe vidljivosti 13 puta je odgađan i umjesto u 11 prva skijašica startovala je u 14 sati i 30 minuta. Trku je obilježio težak pad Lindzi Von.

Svjetsko prvenstvo biće nastavljeno sjutra superveleslalomom skijaša.