Serija A: Šou Balotelija na debiju u Milanu

BaloteliMilan7
Novom napadaču Milana Mariju Baloteliju trebalo je samo 25 minuta da postigne prvi gol u dresu kluba i to u meču sa Udinezeom u kojem je Milan slavio sa 2:1. U samom finišu meča, Baloteli je još jednim golom, iz jedanaesterca donio pobjedu Milanu od 2:1.

Baloteli je na asistenciju, u prvom poluvremenu neprimjetnog Stefana El Šaravija sa pet metara sproveo loptu u mrežu. "Super Mario" je po završetku poluvremenu izmamio osmjehe navijača, a najviše mu je aplaudirao oduševljeni potpredsjednik Adrijano Galijani. U drugom poluvremenu Milan je kiksnuo u 55. minutu kada je Pinci savladao Ameliju za 1:1.

Uslijedila je serija napada roso-nera, ulazak Bojana Krkića u igru, ali i posljednji napad Milana koji je predvodio El Šaravi. Mladi napadač, vidjevši da mu lopta bježi, iskoristio je start defanzivca Udinezea da se opruži po travi, a sudija Valeri potrčao je da pokaže na bijelu tačku. Baloteli je bio siguran izvođač.