Ostalo

Šlirencauer najbolji u Harakovu

SlirencauerAustrijanac Gregor Šlirencauer pobjednik je odgođenog takmičenja u skijaškim letovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u češkom Harakovu.

On je bio vodreći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 193,5 i 211 metara za koje je dobio 421,7 bodova. Šlirencauer je ostvario sedmu pobjedu ove sezone, ukupno 47. u karijeri i pretekao legendarnog Finca Matija Nikenena po broju pobjeda u Svjetskom kupu. Slovenac Robert Kranjec osvojio je drugo mjesto skokovima od 197 i 204 metra i zbirom od 421,4 boda. Čeh Jan Matura bio je treći skokovima od 206,5 i 183,5 metara za koje je dobio 389,1 bod. Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Andreas Stjernen (200 i 187), peti je bio Slovenac Peter Prevc (191 i 194), a šesti njegov sunarodnik Jaka Hvala (202 i 185).

Šlirencauer je vodeći u plasmanu letova sa 260 bodova. Kranjec je drugi sa 240, a treći Švajcarac Simon Aman sa 154 boda. Šlirencauer je vodeći i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1100 bodova. Norvežanin Andreas Bardal je drugi sa 757, a treći Njemac Seberin Frojnd sa 656 bodova. Harakov će još jednom danas biti domaćin takmičenja u skijaškim letovima. (Mina)