Šifridsberger pobijedila u Saporou

Sifridsbergger
Austrijanka Žaklin Šifridsberger pobjednica je desetog takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Saporou.

Šifridsberger, koja je juče bila druga, do prve pobjede u Svjetskom kupu došla je skokovima od 94 i 93 metra, za koje je dobila 245,7 poena. Norvežanka Anet Sagen, juče trećeplasirana, osvojila je drugo mjesto skokovima od 93 i 99 metara i zbirom od 241 bod.

Amerikanka Sara Hendrikson bila je treća skokovima dužine 93,5 i 87,5 metara, za koje je dobila 240,2 boda. Na četvrtom mjestu završila je Slovenka Špela Rogelj (93,0/97,5), dok su peto podijelile Japanka Sara Takanaši (86,0/86,0) i jučerašnja pobjednica, Francuskinja Kolin Mate (86,5/94,0). Uspjeh Slovenkiu u Saporou upotpunila je Urša Bogataj (95,5/92,5) osvajanjem sedmog mjesta.

U plasmanu Svjetskog kupa, nakon deset od 16 takmičenja, čelnu poziciju zauzima Takanaši sa 737 bodova. Hendrikson je druga sa 597, a treća Mate sa 593 boda. (Mina)