NBA: Lejkersi napokon slavili

LejkersiTorontoU noći između utorka i srijede odigrane su četiri utakmice u NBA lige, najubjedljiviji je bio Milvoki sa 117:90 protiv Detroita, Lejkersi su savladali Nju Orleans sa 111:106, Golden Stejt je bio bolji od Klivlenda sa 108:95, a najveći spektakl priredio je Portland jer je nadoknadio 21 poen minus i savladao Dalas.

Lejkerse su do pobjede vodili Dvajt Hauard sa 24 poena i Brajant sa 14 poena i 11 asistencija. Za Nju Orleans Erik Gordon je postigao 25 poena, od toga 18 u prvom poluvremenu.

Dalas je imao plus od 21 poena u trećoj četvrtini, Portland je na kraju preokrenuo i došao do pozitivne razlike u mečevima (23-22). Rezultatski obrt režirao je i uz zvuk sirene zapečatio LaMarkus Oldridž svojim 29. poenom. Borbu je vodio sa Dirkom Novickim iz Dalasa, koji je imao tri poena manje.