KAN: Gana i Mali prošli dalje

CAFGana je bez većih problema savladala Niger (3:0) i obezbijedila prvo mjesto u grupi B, dok su Kongo i Mali podijelili bodove (1:1).

Već u šestom minutu Gana je najavila pobjedu, golom Asamoe Đana na asistenciju Alberta Adome. „Crne zvijezde“ su nastavile sa napadima i u 23. minutu poslije dodavanja Emanuela Badua, Kristijan Atsu skoro sa peterca šalje loptu iza leđa golmana Nigera. U 4. minutu drugog poluvremena Gana je imala prednost od tri gola, preko Džona Bojea.

Kongo i Mali su podijelili bodove, iako je na početku izgledalo da je tim Kloda Le Roja riješen da napravi iznenađenje i odnese tri boda, jer je već u prvom minutu dosuđen penal, koji je Djemersi Mbokani uspješno realizovao. Izjednačenje je stiglo u 14. minutu, kada je Samasa iskoristio odlično dodavanje Sambe Soa.

Gana i Mali su obezbijedili plasman u dali tok takmičenja, iz tri kola imaju sedam, odnosno četiri boda, dok Kongo i Niger završavaju ovogodišnji Kup nacija bez pobjede.