AO: Li eliminisala Šarapovu!

NaLIIako je Marija Šarapova bila superiorna u dosadašnjem toku turnira, Ruskinja je u polufinalu naletjela na fantasticnu Na Li.

Kineskinja je odigrala izvanredan mec i savladala je Šarapovu sa ubjedljivih 6:2, 6:2 za jedan sat i 34 minuta igre.

Li i inace gaji agresivan stil igre, ali obicno nastoji da izgradi što bolju poziciju prije nego što krene u napad. Sada je mnogo brže završavala poene jer nije željela da dopusti Šarapovoj da diktira ritam i to je davalo rezultate – nema udarca koji nije funkcionisao u igri Kineskinje, nizala je vinere (14 u prvom setu) i zasluženo je povela poslije 48 minuta igre – 6:2.

Šarapovoj je ocigledno teže pala velika vrucina. Gemovi jesu bili neizvjesni, ali je Li maestralno koristila slabiji drugi servis Ruskinje i osvojila je 12 od 15 poena poslije njega. To je bio kljucni statisticki podatak u prvom setu. U drugom setu vidjeli smo maltene identican scenario – Šarapova je uspijevala da stigne do brojnih prilika, ali je previše oscilirala i Li je sve prelomne poene odigrala bolje.