AO: Đoković preslišao Berdiha

DJokovi45Novak Đoković je nastavio put ka odbrani titule na Australijan openu pobijedivši u četvrtfinalu Čeha Tomaša Berdiha sa 6:1, 4:6, 6:1, 6:4, a za plasman u finale igraće protiv Španca Davida Ferera.

Samo 28 minuta je Đoković utrošio da riješi prvi set, u kome je sa tri brejka i znatno više bravura sa osnovne linije potpuno poremetio planove rivala. Berdih je izgubio 11 od 12 duela sa Đokovićem.

Naredni Đokovićev rival biće David Ferer, koji je poslije fantastičnog maratona pobijedio sunarodnika Nikolasa Almagra u pet odigranih setova.

Đoković i Ferer su se do sada sastali 14 puta, a srpski teniser vodi sa 9:5 u pobjedama, od koje je dvije ostvario u četvrtfinalima Australijan opena, 2008. i 2012, oba puta u tri seta. U mečevima odigranim na tvrdoj podlozi, kakva se i koristi u Melburnu, Đoković vodi protiv Ferera sa 8:2.

Sjutra su na programu mečevi Endi Marej - Žeremi Šardi i Rodžer Federer - Žo Vilfred Conga.