AO: Serena lako do četvrtfinala

SerenaV12Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je danas pobijedila Ruskinju Mariju Kirilenko sa 2:0 u setovima (6:2, 6:0).

Serena Vilijams, koja je do pobjede protiv Kirilenko došla za 57 minuta, je tako zabilježila 20. uzastopni trijumf. Ona će u Melburnu pokušati da osvoji treću uzastopnu grend slem titulu.

Od poraza u prvom kolu Rolan Garosa prošle godine, osvojila je Vimbldon, Ju Es open, zlatnu olimpijsku medalju, završni WTA turnir i titulu na turniru u Brizbejnu.

Ako osvoji svoju šestu titulu u Melburnu, Serena će se vratiti na prvo mjesto WTA liste.

Vilijams će u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnice Sloun Stivens, koja je ranije danas pobijedila srpsku teniserku Bojanu Jovanovski sa 6:1, 3:6, 7:5.