Matura ponovo najbolji u Saporou

SKokovviCeh Jan Matura pobjednik je takmicenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Saporou.

Matura, koji i juce trijumfovao u Saporou, do druge pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 132,5 i 133 metra, za koje je dobio 247 poena. Slovenac Robert Kranjec, koji je juce bio treci, osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 131 i 134 metra i zbirom od 245,7 bodova.

Njemac Andreas Vank bio je treci skokovima dužine 135 i 136 metara, za koje je dobio 241 bod. Na cetvrtom mjestu završio je Norvežanin Tom Hilde (135,0/136,0), peti je bio Poljak Kamil Štoh (133,0/127,5), a šesti Slovenac Jurij Tepeš (130,5/128,5).

Vodeci u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, Austrijanac Gregor Šlirencauer, nije nastupio u Saporou. On je u dosadašnjem dijelu takmicenja osvojio 840 bodova. Bardal je drugi sa 721, a treci Njemac Severin Fojnd, koji je danas osvojio sedmo mjesto, sa 601 bodom. (Mina)