Matura najbolji u Saporu

SKokovviČeh Jan Matura pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Saporu.

On je do prve pobjede u Svjetskom kupu došao skokovima od 132 i 135 metara za koje je dobio 249,5 poena. Norvežanin Tom Hilde skokovima od 136 i 139 metara i zbirom od 248,8 poena osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio Slovenac Robert Kranjec skokovima dužine 137 i 130,5 metara za koje je dobio 244,4 boda. Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Anders Bardal (138 i 130), a na petom Rus Dmitri Vasiljev (126,5 i 131). Vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, Austrijanac Gregor Šlirencauer nije nastupio u Saporu.

On je u dosadašnjem dijelu takmičenja osvojio 840 bodova. Bardal je drugi sa 705, a treći Njemac Severin Fojnd, koji je danas osvojio sedmo mjesto, sa 601 bodom. Saporo će i sjutra biti domaćin takmičenja u skijaškim skokovima. (Mina)