- Budući da su nam. apoteke u Virpazaru, Tuzima, Risnu, Bijeloj, Starom Baru i Sutomoru potpuno nerentabilne i da nam je promijenjen način finansiranja i nabavke ljekova, nijesmo u situaciji da ih držimo otvorenim, jer nam samo stvaraju minus u poslovanju. Zato smo i zvanično uputili Vladi, odnosno Ministarstvu zdravlja, zahtjev da subvencionira njihov rad, jer ih u suprotnom nećemo moći otvoriti - naglasio je Ivanović. On je istakao da su tim zahtjevom na vrijeme upozorili resorno ministarstvo da neće otvoriti šest apoteka, u kojima stanovnici sa tog područja jedino mogu podići ljekove na recept, jer nema „Montefarmovih", ali da još nijesu dobili odgovor dali će ne-što preduzeti.
Ivanović je najavio da bi „Galenikine" apoteke trebalo da budu
otvorene odmah po završetku tenderske procedure za nabavku ljekova za 2013. godinu. Taj posao je pri samom kraju i, ukoliko ne bude žalbi, trebalo bi da se završi narednih sedmica. Svi objekti, kako je kazao, adaptirani su i sređeni, samo čekaju Ijekove.
- Čekamo da se završi veliki tender „Montefarma", pa da sjednemo i dogovorimo se o nabavci, jer mi sada moramo po istoj proceduri i pod istim uslovima da nabavljamo ljekove kao i „Montefarm". Očekujemo da se sve to uskoro završi - kazao je Iva-
nović.
On podsjeća da su u „Galenikinim" apotekama, prije zatvaranja, građani na recept dobijali originalne ljekove, što više neće biti slučaj.
Nakon postupka medijacije, Fond za zdravstveno osiguranje krajem prošle godine isplatio je „Galenici" nešto više od milion eura na ime izdatih, a neisplaćenih faktura u 2011. godini, a dugovalo im se po tom osnovu 1.600.000 eura.
„Galenika" je građanima izdavajala originalne Ijekove, a ne paralele koje su jeftinije, pa je došlo do velike razlike u cijeni.