Pinturo pobjednik superkombinacije

PinturroFrancuski skijaš Aleks Pinturo pobjednik je prve superkombinacije sezone, koja je za Svjetski kup vožena danas u švajcarskom Vengenu.

Za superkombinaciju računa se spust i jedna slalomska vožnja. Pinturo je bio 22. nakon spusta, a trijumfovao je u ukupnom vremenu dva minuta, 41 sekundu i 62 stotinke. To je njegova druga pobjeda ove sezone, ukupno treća u Svjetskom kupu.

Hrvat Ivica Kostelić osvojio je drugo mjesto sa zaostatkom od sekundu i 15 stotinki, dok je treći bio Švajcarac Karlo Janka sa sekundom i 49 stotinki slabijim vremenom od pobjednika. Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Benjamin Rajh, dok je peti bio vodeći nakon spusta, Italijan Krištof Inerhofer.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Austrijanac Marsel Hiršer, koji je danas osvojio 12. mjesto, sa 855 bodova. Norvežanin Aksel Lund Svindal je drugi sa 747, a treći Amerikanac Ted Ligeti sa 676 bodova.

Svjetski kup skijaša biće nastavljen sjutra spustom u Vengenu, dok će u nedjelju biti vožen slalom. (Mina)