Jakobsenu pobjeda u Zakopanama

SKokovviNorvežanin Anders Jakobsen pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u poljskom zimskom centru Zakopane.

Jakobsen je do pobjede došao skokovima od 128,5 i 131,5 metra, za koje je dobio 273,3 boda. To je njegova treća pobjeda ove sezone, ukupno deveta u Svjetskom kupu. Njegov sunarodnik Anders Bardal bio je drugi skokovima od 132,5 i 132 metara i zbirom od 271,6 bodova.

Vodeći nakon prve serije, Poljak Kamil Stoh, osvojio je treće mjesto skokovima dužine 133 i 127 metara, za koje je dobio 268,7 bodova. Na četvrtom mjestu završio je Njemac Rajhard Frojtag (130 i 127,5), dok je peti bio Poljak Maciej Kot (129 i 128,5).

Vodeći u generalnom plasmanu, Austrijanac Gregor Šlirencauer, (127,5 i 129) osvojio je osmo, dok su Slovenci Jaka Hvala (133 i 119) i Peter Prevc (124 i 129) podij3lili deveto mjesto. Šlirencauer je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 840 bodova. Bardal je drugi sa 655, a treći Jakobsen sa 578 bodova. (MINA)