Lajpcig u vrhu, het-trik Veghorsta u pobjedi Volfsburga

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su Verder iz Bremena 3:0 u 22. kolu Bundeslige

Izabranici trenera Nagelsmana izbili su na prvo mjesto i posle 22. odigrana kola imaju 45 bodova, dva više od Bajerna, ali i utakmicu više.

Lajcpig je već u prvom poluvremenu uspio da dođe do dva gola prednosti. Mrežu gostiju načeo je Klosterman u 18. minutu, a na 2:0 je povisio Šik u 39.

Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu. U nastavku domaći fudbaleri postigli su još jedan gol čime su samo potvrdili pobjedu. Strijelac je bio Mukiele u 46. minutu.

Fudbaleri Volfsburga pobijedili su na gostovanju Hofenhajm 3:2. Fenomenalnu utakmicu odigrao je Holanđanin Veghorst koji je postigao het-trik.

Fudbaler Volfsburga strijelac je bio u 18, 52. i 71. minutu, dok su za Hofenhajm pogađali Baumgartner i Kramarić.

Pobjedu su odnijeli i igrači Bajera. Ekipi iz Leverkuzena tri boda donio je Belarabi golom u 94. minutu.

Augzburg i Frajburg su podijelili bodove, dok je Herta slavila na gostovanju protiv Paderborna.